کاربرد های جت پرینتر صنعتی

کاربرد های جت پرینتر صنعتی

کاربرد های جت پرینتر صنعتی متعددی هستند و در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرند. در بیشتر موارد، این چاپگرها وظیفه تاریخ گذاری و چاپ اطلاعات مورد نیاز را بر روی بسته بندی محصول بر عهده می گیرند. برای محصولاتی که تاریخ انقضا دارند، تعیین تاریخ بسیار مهم است.

همه ما می دانیم که تمام محصولات تاریخ انقضا ندارند: به عنوان مثال، سوت ها از جمله محصولاتی هستند که تاریخ انقضا ندارند. در این صورت چاپ لوگو یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه کرد.

جت پرینترهای صنعتی می توانند روی سطوح مختلف چاپ کنند. بنابراین در اکثر موارد می توان از این دستگاه ها استفاده کرد. مواد مورد استفاده برای بسته بندی محصولات بسیار متنوع است.

 

کاربرد های جت پرینتر صنعتی

کاربرد های جت پرینتر صنعتی

 

استفاده از پرینترهای جت در صنایع مختلف:

همانطور که در بالا ذکر شد دستگاه های فوق نقش بسیار برجسته ای در صنایع مختلف تولیدی دارند. در صنعت پزشکی، تامین کنندگان ملزومات پزشکی و دارویی به دلایل فنی، تجاری و قابلیت ردیابی ملزم به علامت گذاری بسته بندی داروها و تجهیزات پزشکی هستند.

علاوه بر این در صنایع نظامی بهتر است از جت پرینتر برای علامت گذاری تجهیزات نظامی مانند جعبه و بشکه چوبی استفاده شود. چاپ پارچه همچنین می تواند برای لباس فرم و تجهیزات ورزشی برای پرسنل پادگان استفاده شود.

در صنعت خودرو و همچنین در صنعت هواپیما، قطعات خودرو و ماشین آلات را نیز می توان به کمک جت پرینتر با علامت گذاری کرد تا در هنگام مونتاژ قطعه با دقت بیشتری شناسایی شود.

در ادامه کاربرد های جت پرینتر صنعتی در سایر صنایع را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

کاربرد چاپگر صنعتی در صنایع شوینده، آرایشی و بهداشتی

صنایع شوینده، آرایشی و بهداشتی با تولید انواع مختلف شامپوها، کرم‌ها، لوسیون‌ها، انواع متنوع عطرها، رژلب، صابون‌ها، پودرهای شوینده و… نقش بسیار مهمی در سلامت و رفع نیازهای آرایشی و بهداشتی جامعه ایفا می‌کند.

چاپ سری ساخت، تاریخ و سایر اطلاعات تولید به کاربران این اطمینان را می‌دهد محصولی که استفاده می‌کنند سالم است. علاوه بر این، دستگاه‌های جت پرینتر از طریق چاپ با جوهر نامرئی نیز می‌توانند کیفیت و اصالت محصول را به مشتریان اطلاع دهند.

کاربرد دستگاه جت پرینتر در صنایع لوله‌سازی

یکی دیگر از صنایعی که دستگاه جت پرینتر در آن برای چاپ مشخصات مختلف هم‌چون لوگو و آرم و سایر اطلاعات محصول کاربرد دارد، صنایع لوله‌سازی است. از این دستگاه می‌توان برای لوله‌های پی وی سی، پروپلین، پوش فیت و… استفاده کرد.

لطفاً توجه داشته باشید که درج و چاپ اطلاعات روی چنین محصولاتی نیازمند ملاحظات فنی خاصی است، به عنوان مثال استفاده از جوهر سفید و دستگاه اندازه گیری به جای فتوسل یکی از نکات کلیدی است که هنگام کار با جت پرینترها باید در نظر گرفته شود.

کاربرد چاپگرهای  صنعتی در صنایع غذایی و آشامیدنی

صنعت غذا و نوشیدنی صنعتی است که در آن پرینترهای جت بیشترین استفاده را دارند. هیچ یک از محصولات غذایی و آشامیدنی را نمی توان بدون اطلاعات کافی عرضه کرد و حتی اگر بدون این اطلاعات وارد بازار شود، خریداران به آنها اعتماد نخواهند کرد.

بنابراین استفاده از جت پرینتر در صنایع غذایی و آشامیدنی یکی از الزامات می باشد.از طریق تجهیزات چاپ فوق اطلاعاتی مانند تاریخ و سایر اطلاعات در هر محصول مانند آب معدنی، لبنیات، حبوبات، گوشت و فرآورده های گوشتی، انواع بیسکویت، شکلات و بیسکویت، نان و … درج می شود.