دستگاه بسته بندی پودر

دستگاه بسته‌بندی پودر یک تجهیزات خودکار یا نیمه‌خودکار است که طراحی شده است تا پودرها را به صورت محکم و بهداشتی بسته‌بندی کند.

مشاوره قبل از خرید : ۰۳۱۳۳۳۳۲۵۳۰۰۹۱۳۵۴۹۱۳۱۹

در حال نمایش 3 نتیجه

جهت اطلاع از قیمت دستگاه بسته بندی پودری خانگی و قیمت دستگاه بسته بندی پودر لباسشویی و دستگاه بسته بندی قهوه تماس بگیرید.

این دستگاه‌ها در صنایع مختلفی از جمله صنایع غذایی، دارویی، شیمیایی، و مواد افزودنی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دستگاه بسته‌بندی پودر معمولاً دارای یک سیستم دوزینگ (dozing) است که به دقت مقدار مورد نیاز از پودر را اندازه‌گیری کرده و سپس آن را به بسته‌بندی مورد نظر منتقل می‌کند. سپس، بسته‌بندی به شکل محکمی انجام می‌شود تا پودر در برابر عوامل خارجی مانند هوا، رطوبت، یا نور محافظت شود.

دستگاه بسته‌بندی پودر به عنوان یک قسمت مهم در خطوط تولید مواد پودری مورد استفاده قرار می‌گیرند و بهبود بهره‌وری تولید، حفظ کیفیت محصولات، و افزایش دقت در بسته‌بندی محصولات مختلف از جمله کاکائو، پودر لبنیات، داروها، و پودرهای شیمیایی را تضمین می‌کنند.

دستگاه بسته بندی پودر یک تجهیزات صنعتی است که برای بسته بندی و بسته‌بندی انواع پودرها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه‌ها معمولاً در صنایع مختلف مانند صنایع غذایی، دارویی، شیمیایی و بهداشتی استفاده می‌شوند.

چه ویژگی‌هایی در یک دستگاه بسته‌بندی پودر مهم است؟

ویژگی‌هایی همچون دقت در بسته‌بندی، سرعت بسته‌بندی، دقت در اندازه‌گیری و پر کردن، امکان تنظیم بسته‌بندی به اندازه‌های مختلف، امکانات اتصال به سیستم‌های دیگر، و همچنین امکانات کنترل مواد و دمای محیط ممکن است در انتخاب یک دستگاه بسته‌بندی پودر مهم باشند.

چه کاربردهایی برای دستگاه‌های بسته‌بندی پودر وجود دارد؟

این دستگاه‌ها معمولاً در صنایع مختلفی از جمله صنایع غذایی، داروسازی، شیمیایی، و حتی در بسته‌بندی مواد شوینده مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دستگاه بسته بندی پودر معمولاً شامل چندین قسمت است که به صورت خودکار عمل می‌کنند. برخی از اجزای مهم این دستگاه‌ها عبارتند از:

1. سیلوی پودر: جایی که پودر ذخیره و نگهداری می‌شود تا به دستگاه بسته‌بندی تامین شود.

2. دستگاه اندازه‌گیری: برای اندازه‌گیری دقیق مقدار پودر مورد نیاز برای هر بسته استفاده می‌شود.

3. دستگاه بسته‌بندی: این بخش دستگاه بسته بندی پودر برای پر کردن و بسته بندی پودر در بسته‌بندی‌های مختلف استفاده می‌شود. بسته‌بندی ممکن است شامل کیسه‌های پلاستیکی، جعبه‌ها، بطری‌ها و غیره باشد.

4. دستگاه اغلب‌زن: این دستگاه برای اغلب زدن و فشرده‌سازی پودر در بسته‌بندی استفاده می‌شود تا حجم بسته‌بندی کاهش یابد.

5. دستگاه ختم‌کننده: این بخش بسته بندی را نهایی می‌کند و بسته را در دسته بندی می‌چیند و ختم می‌کند تا برای حفظ تازگی و جلوگیری از نفوذ هوا و رطوبت مناسب باشد.

همچنین، بسته بندی پودر می‌تواند شامل سیستم‌های کنترل کیفیت، سیستم‌های تاریخ‌گذاری، سیستم‌های خروجی اتوماتیک و سایر قطعات جانبی باشد که به صورت خودکار عمل می‌کنند و کارایی و کیفیت بسته‌بندی را بهبود می‌بخشند.

با استفاده از دستگاه بسته بندی پودر، می‌توان به صورت اتوماتیک و با سرعت بالا پودرها را بسته بندی کرده و زمان و هزینه‌های مربوط به بسته بندی را کاهش داد. همچنین، این دستگاه‌ها دقت بالا در اندازه‌گیری پودرها را نیز تضمین می‌کنند.

دستگاه بسته‌بندی پودر یک نوع دستگاه بسته‌بندی است که برای بسته‌بندی مواد پودری مانند آرد، پودر قند، پودر شیرینی‌پزی، پودر دارویی و مواد شیمیایی پودری به کار می‌رود. این دستگاه‌ها با استفاده از تکنولوژی‌ها و سیستم‌های مختلف، پودرها را به صورت اتوماتیک و دقیق در بسته‌بندی‌های مناسب بسته‌بندی می‌کنند.

دستگاه بسته‌بندی پودر مانند دستگاه بسته بندی مواد غذایی در منزل، دستگاه بسته بندی کیسه 25 کیلویی، دستگاه بسته بندی پودری دست دوم و دستگاه بسته بندی پودر لباسشویی معمولاً دارای سیستم‌های اندازه‌گیری دقیق و وزن‌گیری است که وزن مورد نظر از پودرها را به‌صورت دقیق محاسبه می‌کند. سپس پودر به صورت خودکار در داخل بسته‌بندی‌هایی مانند کیسه‌ها، پاکت‌ها، بطری‌ها یا جعبه‌ها قرار می‌گیرد و بسته‌بندی محکم می‌شود.

استفاده از دستگاه بسته‌بندی پودر در صنایع مختلفی مانند صنایع غذایی، داروسازی، شیمیایی و کشاورزی به‌منظور بسته‌بندی محصولات پودری با دقت و همچنین کاهش هدررفت مواد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این دستگاه‌ها به دلیل عملکرد اتوماتیک و سرعت بسته‌بندی مواد پودری، کارایی و بهره‌وری بالا در خطوط تولید مورد توجه و استفاده قرار می‌گیرند و کیفیت و ایمنی بسته‌بندی‌ها را ارتقاء می‌دهند.

راهنمای عملکرد دستگاه بسته‌بندی پودر

اصول و نحوه استفاده از این دستگاه بسته‌بندی مواد پودری پیچیده نیست و با مطالعه این بخش به خوبی با روند آن آشنا می‌شوید. در ابتدا باید دستگاه را به‌طور کامل راه‌اندازی کنید.

پس از انجام این مرحله، موادی که می‌خواهید به صورت بسته‌بندی پودری درآورید را در داخل مخزن قرار دهید. از ریختن بیش از حد خودداری کنید تا از داخل مخزن، سرریز نشود. سپس دستگاه را بر روی سرعت مورد نظر قرار دهید تا به میزانی که می‌خواهید مواد را بسته‌بندی کند.

اگر از سطح شیبدار استفاده نمی‌کنید، حتماً یک ظرف یا سبد زیر دستگاه قرار دهید تا پک‌ها ایجاد شده بر روی زمین ریخته نشود. حجم بسته‌ای ایجاد شده توسط دستگاه بسته‌بندی پودری در اختیار شماست.

آموزش مربوط به تنظیمات توسط خود شرکت مکسس به شما ارائه می‌شود، پس در خصوص این موضوع هم نگران نباشید و فقط تمرکز خود را بر روی تولیدات خود بگذارید. همچنین می‌توانید برای درج اطلاعات از جت پرینتر یا دستگاه تاریخ‌زن استفاده نمایید. نمونه‌های کامل این دستگاه‌های چاپ در سایت موجود می‌باشد.

در صورتی که در خصوص هریک از بخش‌های دستگاه سوال و یا ابهامی دارید، می‌توانید با کارشناسان مکسس تماس بگیرید و موضوع خود را مطرح کنید. برای استعلام قیمت دستگاه بسته‌بندی پودری هم با شماره‌ ۰۳۱۳۳۳۳۲۵۳۰ تماس بگیرید.